понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 75
home Вести

ОД ВТОРНИК ПОВТОРНО СНЕГ: Ова е најновата временска прогноза

ОД ВТОРНИК ПОВТОРНО СНЕГ: Ова е најновата временска прогноза

До понеделник ќе се задржи стабилно и суво време со слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Минималните температури и утре насекаде ќе бидат под нулата кога на места ќе се спуштаат и под -10 степени.

Во недела и понеделник ќе има услови за појава на утринска магла по одделни котлини, а во вторник се очекуваат локални врнежи од дожд и снег.

Коронавирус