петок, 7. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

Од вторник пеколно време: Еве што прогнозира УХМР

Од вторник пеколно време: Еве што прогнозира УХМР

Сончево време со постепен пораст на температурата, најавува УХМР од вторник.

По утрешниот ден со максимални 34 степени, следува зголемување на температурата до 39 степени, особено кон крајот на неделата. УВ индексот повторно ќе биде 9.

Повисоки температури ќе има од средината на работната недела кога и облачноста краткотрајно ќе се зголемува. Особено топло ќе биде на југоистокот.

Утре температурите ќе се движат од минимални 11 до 34 степени, во вторник од 10 до 36, а од среда до петок од 12 до 39 степени.

Коронавирус