сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 66
home Вести

Од вторник ДОЖД: Ова е најновата прогноза на УХМР

Од вторник ДОЖД: Ова е најновата прогноза на УХМР

До понеделник ќе преовладува стабилно време со значително повисоки дневни температури.

Од вторник и во следните два дена времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Дневните температури ќе бидат во опаѓање.

Актуелното предупредување е дека утре утринските температури ќе бидат ниски и на некои од повисоките места ќе се спуштат и до 0 степени.

Локални избори 2021