вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 194
home Вести

Од водите на Вардар спасено 9-годишно дете

Од водите на Вардар спасено 9-годишно дете

Попладнево околу 14 часот било пријавено дека машко дете паднало во река Вардар помеѓу Камени Мост и мостот Гоце Делчев, информираат од МВР.

Од страна на полициски службеници од ПС Центар и Интервентната полиција деветгодишното дете било извлечено и спасено.

Локални избори 2021