сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 0
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Вести

Од вкупно 89 новозаразени, 35 се од Скопје

Од вкупно 89 новозаразени, 35 се од Скопје

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 727 тестирања, а регистрирани 89 нови случаи на ковид-19.

Од нив најголемиот дел на заразени, односно 35, се од Скопје.

Останатите: Куманово-12, Штип-27, Прилеп-1, Тетово-7, Гостивар-1, Струмица-1, Кочани-4, Свети Николе-1.

Парламентарни избори 2020