вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Од утре заладување и дожд- за време на викендот потполно разочарување, еве какво време ни носи почетокот на месец ноември

Од утре заладување и дожд- за време на викендот потполно разочарување, еве какво време ни носи почетокот на месец ноември

По топлото време во изминатиот период од утре облачноста ќе се зголемува.

Промена на временската состојба со значително опаѓање на дневната температура ќе има и во четврток и во наредните денови, кога ќе преовладува претежно облачно и постудено време со врнежи од дожд.

Во петок времето ќе биде претежно облачно и свежо со повремен локален дожд.

Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец.

Во сабота времето ќе биде претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд и со умерен ветер од југоисточен правец.

Најнови вести

Коронавирус