петок, 31. март 2023. Вести денес: 43
home Вести

Од утре стабилизирање на времето, дожд само на север

Од утре стабилизирање на времето, дожд само на север

Стабилизирање на времето од утре и потопло време најавуваат метеролозите.

Според информациите од УХМР утре само во северните делови се уште ќе има услови за краткотраен попладневен дожд, како и во петок во попладневните часови.

Максималните температури ќе достигнат до 36 степени, а утринските од 10 до 19 степени.