сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 131
home Вести

Од утре пресврт во времето- убаво подгответе се за тоталниот температурен шок кој не очекува во четврток

Од утре пресврт во времето- убаво подгответе се за тоталниот температурен шок кој не  очекува во четврток

Времето утре ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Времето во четврток ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Во петок времето ќе биде сончево и топло со слаб до умерен северен ветер, додека слично време не очекува и во сабота.

Официјално од утре започнува затоплувањето, а истото својот максимум ќе го достигне во четврток со 24 степени.

 

Коронавирус