вторник, 28. март 2023. Вести денес: 97
home Вести

Од утре постабилно и потопло време, но од петок нов шок

Од утре постабилно и потопло време, но од петок нов шок

Пораст на температурите и стабилно време најавуваат метеоролозите во наредните денови.

Од УХМР информираат дека нестабилно со локален пороен дожд и грмежи ќе биде в петок и сабота во попладневните часови.

Утре температуата ќе достигне до 31 степен, в четврток од 26 до 33, петок од 25 до 33, сабота од 26 до 35 и недела од 28 до 36 степени.

loading...