петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 167
home Вести

Од утре невреме со пороен дожд, од сабота температура до 37 степени

Од утре невреме со пороен дожд, од сабота температура до 37 степени

Локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, но и натаму со многу високи тепмператути, најавува од утре попладне УХМР.

Во среда и четврток нестабилно ќе биде на повеќе места, а преодно стабилизирање на времето се очекува во петок и сабота.

Утринските темпеартури ќе бидат од 11 до 21 степен, а дневните од 27 до 37 степени.

Најтопло ќе биде во сабота, со температура од 30 до 37 степени. УВ индексот ќе биде 8.