среда, 19. февруари 2020. Вести денес: 137
home Вести

Од утре не чекаат најпеколните денови- температурите во 13 часот

Од утре не чекаат најпеколните денови- температурите во 13 часот

Надвор е вистински пекол во 13. часот во градовите низ Македонија, а од утре не чекаат потешки денови.

Максимална температура до 38 степени и УВ индекс 9. Вакво ќе биде времето денеска, а од утре, под влијание на многу топла воздушна маса, се очекуваат над 40 степени и активирање на т.н. портокалова фаза.

Ова се моменталните температури низ Македонија.