среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 171
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

Од утре грмежи: УХМР со најнова прогноза до петок

Од утре грмежи: УХМР со најнова прогноза до петок

Утре и во понеделник особено во западните делови ќе има повремено зголемување на облачноста со изолирана појава на краткотрајна нестабилност со ретки грмежи.

Од вторник ќе преовладува претежно сончево, но во попладневните часови и особено во вторник ќе има услови за краткотраен пороен дожд со ретки грмежи.

Коронавирус