среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 166
home Вести

Од утре драстична промена на времето

Од утре драстична промена на времето

Под влијание на значително постудена воздушна маса од утре до четврток ќе има зголемена облачност, во западните и јужните делови со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Ќе дува умерен до засилен северен ветер, а дневната температура значително ќе се намали, на места и за 10 степени во однос на денешната.

Од петок утринските температури на места ќе се спуштаат и под нулата.

Коронавирус