среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 181
home Вести

Од среда врнежи во Македонија

Од среда врнежи во Македонија

Следните денови ќе преовладува променливо време со температури околу просекот за овој период од годината.

Утринските температури ќе се движат од 4 до 14 степени, а дневните ќе достигнат до 26 степени.

Синоптичарите најавуваат врнежи од дожд во среда и петок, особено во јужните делови од државата.

Најнови вести

Локални избори 2021