сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 128
home Вести

Од сабота дожд и студ: Ова е прогнозата на УХМР

Од сабота дожд и студ: Ова е прогнозата на УХМР

До петок ќе се задржи стабилно и потопло време. По одделни котлини и речни долини ќе има појава на утринска магла, особено во четврток.

Локални врнежи од дожд и заладување се очекуваат од сабота.

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност, претпладне во западните делови со зголемена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Коронавирус