недела, 7. март 2021. Вести денес: 80
home Вести

Од работа веднаш одете си дома- Скопје зафатено од големо невреме!

Од работа веднаш одете си дома- Скопје зафатено од големо невреме!

Големо невреме со дожд и силен ветер и грмежи во моментов има во скопско Лисиче и Аеродром.

Невремето се приближува кон Центар и Карпош.

Според УХМР истокот и југоистокот на Скопје е зафатено од нестабилност проследено со пороен дожд и грмежи.

Најнови вести

Коронавирус