четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Од понеделник вистински пекол во Македонија- особено подгответе се за температурниот шок кој следува во среда, еве до кога ќе трае

Од понеделник вистински пекол во Македонија- особено подгответе се за температурниот шок кој следува во среда, еве до кога ќе трае

УХМР од понеделник најавува многу топло време.

Имено под влијание на топол бран од понеделник следува многу топло време со максимални дневни температури кои насекаде ќе бидат над 30, а во вторник и во среда на повеќе места ќе надминат 35 степени.

Од среда до петок во попладневните часови ќе има услови за локален пороен дожд и грмежи.

Најтопло инаку ќе биде во среда кога се очекуваат рекордни 40 степени.

Коронавирус