понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Од понеделник учениците во училиште, две работни саботи до крајот на учебната година

Од понеделник учениците во училиште, две работни саботи до крајот на учебната година

Од понеделник учениците се враќаат во училишните клупи, бидејќи им заврши тринеделниот зимски распуст.

Оттогаш започнува и второто полугодие, кое ќе трае до 9 јуни, по што започнува летниот распуст.

Во второто полугодие учениците ќе имаат настава и во сабота, на 17 март и 14 април.

Најнови вести

Коронавирус