понеделник, 9. декември 2019. Вести денес: 41
home Вести

Од понеделник многу топло со температури над 35 степени

Од понеделник многу топло со температури над 35 степени

Од понеделник се најавува многу топло време со максимални температури кои ќе бидат над 30-тиот степен, а во вторник и среда на повеќе места ќе го надминат 35-тиот степен.

Од среда до петок, според синоптичарите, се очекува локален краткокраен дожд и грмежи во попладневните часови.