понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 175
home Вести

Од петок започнува акцијата „Разговори за обнова на Македонија“

Од петок започнува акцијата „Разговори за обнова на Македонија“

ВМРО-ДПМНЕ во период од 27.09.2019 година до 12.12.2019 година ќе ја спроведе акцијата „Разговори за обнова на Македонија“ со која тимови предводени од највисокото раководство на партијата ќе ги посетат сите поголеми населени места во Република Македонија.

Како што информираат од партијата акцијата почнува со посета на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, д-р. Христијан Мицкоски и членот на ИК Ане Лашкоска на Битола, на ден 27.09.2019 година.

Посетите продолжуваат на 28.09.2019 година, кога тим предводен од членовите на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Благица Ласовска и Трајко Славевски ќе го посетат Петровец, додека тим предводен од Коце Трајановски ќе биде во посета на Чаир.

Акцијата има цел граѓаните да можат одблиску да ги кажат своите проблеми и потреби, кои подоцна ќе бидат преточени во програмски решенија на партијата. Република Македонија се наоѓа во тешка ситуација, заглавена во тежок криминал, корупција и рекет.Владеењето на правото е на последно место, а економијата тоне. Состојбата на апатија и безнадежност мора да заврши.За таа цел се потребни итни предвремени парламентарни избори за пад на СДСМ.По падот на власта на Зоран Заев следува обнова на Македонија, во секоја пора на општеството, стои во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Локални избори 2021