среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 17
home Вести

Од недела обилни врнежи од дожд, во понеделник снег

Од недела обилни врнежи од дожд, во понеделник снег

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини со утринска магла. Во југоисточните делови ќе биде претежно облачно со повремен дожд.

Во следните денови ќе преовладува умерено до значително облачно време со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен, во недела засилен ветер од југоисточен правец. Во недела кон крајот на денот и во понеделник врнежите ќе бидат пообилни, а на места и поројни, над 35 литри на метра квадратен.

Во понеделник на планините врнежите ќе бидат од снег.

Во следните денови ќе преовладува умерено до значително облачно време со повремени врнежи од дожд.

Коронавирус