понеделник, 21. ноември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Од местото на трагедијата во Велес: Децата биле сами во куќата (ВИДЕО)

Од местото на трагедијата во Велес: Децата биле сами во куќата (ВИДЕО)

Страшна трагедија попладнево го потресе Велес. Во пожар кој избил попладнево изгореа три дечиња на една, две и петгодишна возраст. Екипа на ТВ24 е на лице место, на периферијата на Велес, под ридот Вршник.

Според информациите на соседите и на пожарникарите кои први пристигнале на местото на трагедијата, трите јагленисани тела на децата биле пронајдени прегрнати, во трошната импровизирана куќа.

Се уште е нејасно како дошло до пожарот, само се знае дека децата биле сами во куќата кога избувнал пожарот.

Пожарот го забележале соседите кои се одалечени на околу 100 метри од куќата, ги повикале пожарникарите и полицијата.

Најнови вести

Вести

Мицкоски на годишната конференција на УМС: Бидете бестрашни борци за идеалите за кои вреди да се борите, тешко ми е кога гледам дека главниот протест е за оброк кој владата им го зема од уста, додека младите во Берлин, Лондон, Париз протестираат за широки општествени теми

Коронавирус