сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 66
home Вести

Од куќен притвор Тарчуловски спроведен во Обвинителството

Од куќен притвор Тарчуловски спроведен во Обвинителството

Од куќен притвор денеска во Обвинителството за организиран криминал и корупција е спроведен пратеникот Јохан Тарчуловски, пренесе ТВ24.

Тој треба да даде исказ за настаните во Собранието што се случија на 27 април.

Инаку, Апелациониот суд вчера донесе решение со кое ја отфрли жалбата Тарчуловски да биде пуштен од куќен притвор.

Коронавирус