понеделник, 10. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

Од коронавирус вчера и денес починале 15 македонски граѓани!

Од коронавирус вчера и денес починале 15 македонски граѓани!

Нови 173 нови заболени од ковид-19 и 15 починати во последните 24 часа се регистрирани во Институот за јавно здравје на РМ, потврдија од Институтот.

Изработени се 1653 тестa.

Излекувани се 150 пациенти. Со најновите случаи, вкупниот број позитивни се зголеми на  6625 лица, пренесе ПлусИнфо.

Излекувани се 2784, а починале 321 пациенти.

Коронавирус