недела, 9. август 2020. Вести денес: 7
home Вести

Од денеска до сабота посебен сообраќаен режим на патот Гевгелија-Богородица

Од денеска до сабота посебен сообраќаен режим на патот Гевгелија-Богородица

„Виадукт Трејд” информира дека од денеска до сабата 4-ти мај, ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки на Автопат А1, патен правец Гевгелија – Богородица (граничен премин Богородица).

Поради тоа ќе има промена на режимот на сообраќај.

Коронавирус