среда, 4. август 2021. Вести денес: 109
Вонредна вест

ГОЛЕМ РАСТ: 164 новозаболени од коронавирус, починаа три лица

home Вести

Од денеска целосно во прекин сообраќајот на патот Бошков мост-Лазарополе

Од денеска целосно во прекин сообраќајот на патот Бошков мост-Лазарополе

На регионалниот патен правец Р2246 Бошков Мост – с.Извор, на делот крак – с.Лазарополе, поради изведување градежни работи на пат (асфалтирање), од 24.06.2020 (среда), сообраќајот ќе биде во целосен прекин секој работен ден и сабота од 11:00 до 13:00 часот, информираат од АМСМ.

Овој изменет режим ќе трае се до завршување на градежните работи.

Коронавирус