сабота, 10. април 2021. Вести денес: 84
home Вести

Од четврток врнежи од дожд и снег- до тогаш сонце

Од четврток врнежи од дожд и снег- до тогаш сонце

Сончево и топло време со пораст на дневната температура ќе преовладува уште два дена, а од среда се очекува зголемување на облачноста.

Под влијание на нов влажен бран во четврток се најавуваат врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, а дневната температура ќе опадне за неколку степени.

Според Управата за хидрометеоролошки работи, утре ќе преовладува сончево и ведро време со ниски утрински температури кои ќе се движат од -6 до -1 степен.

Дневните температури ќе бидат во пораст и ќе достигнат до 19 степени.

Коронавирус