вторник, 24. мај 2022. Вести денес: 94
АКТУЕЛНО

СПЦ ја призна автокефалноста на МПЦ-ОА

home Вести

ОД ЧЕТВРТОК ДОЖД и СНЕГ: Какво време не` очекува оваа недела

ОД ЧЕТВРТОК ДОЖД и СНЕГ: Какво време не` очекува оваа недела

Во Македонија денеска ќе биде сончево со локална облачност и релативно топло за овој период од годината.

Стабилното и суво време ќе се задржи до среда.

Во вторник и во среда наутро ќе има магла по одделни котлини.

Веќе од четврток ќе има зголемена облачност со врнежи од дожд во западните делови и снег на планините.

Во петок врнежите ќе бидат помали, но ќе биде постудено и се очекува слаб снег на одделни места и на повисоките места, особено на запад.

Температурите утре ќе се движат од -4 наутро до 16 степени преку ден.

Во Скопје слично време со минимална температура од -1 степен и дневна до 13 степени.

Коронавирус