сабота, 3. јуни 2023. Вести денес: 0
home Вести

Од 12 до 15 часот прекин на сообрaќајот од Кавадарци до Дреново

Од 12 до 15 часот прекин на сообрaќајот од Кавадарци до Дреново

Сообраќајот на патниот правец Кавадарци – Дреново денеска ќе биде три часа во прекин за сите возила, поради штрајк на транспортерите на „Фени“.

Како што информираат од Автомото сојузот на Македонија, прекинит ќе биде од 12:00 – 15:00 часот.