понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 142
home Вести

Од 1-ви Март во Македонија ќе се емитува бугарската национална телевизија

Од 1-ви Март во Македонија ќе се емитува бугарската национална телевизија

Директорите на АВМУУ и Телеком на состанок кој го одржал Владо Бучковски со амбасадорот на Бугарија во Македонија, договориле дека од 1-ви Март во Македонија ќе се емитува бугарската национална телевизија, пренесува ТВ21.

Средбата се одржала денеска, а тоа го соопшти Костадин Филипов на социјалната мрежа Фејсбук.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија