понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 64
home Вести

Од 1-ви јули конечно без роаминг со соседните земји – ова се деталите

Од 1-ви јули конечно без роаминг со соседните земји – ова се деталите

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, на својот Фејсбук профил објави дека роамингот од Македонија, почнувајќи од 1ви јули нема да важи за Албанија, Косово, Србија, Босна и Херцеговина и Црна Гора.

ЕУРО 2020

Македонија