четврток, 16. септември 2021. Вести денес: 155
home Вести

Очевидци на социјалните мрежи сведочат за страшната сообраќајка во Ѓорче Петров

Очевидци на социјалните мрежи сведочат за страшната сообраќајка во Ѓорче Петров

Страшна сообраќајна незгода во која се повредени две млади девојчиња вечерва со случи во населбата Ѓорче Петров. Очевидците на социјалните мрежи раскажуваат за потресната глетка кога моторно возило со огромна брзина удрило во луѓето кои стоеле на автобуската постројка.

Случката на социјалните мрежи ја сподели Др Арсланагић:

Очедивидците претпоставуваат дека причина за сообраќајната незгода е возење со брзина неприлагодена за условите на патот и токму за ова на твитер пишува crnamamba532:

Траумата поврзана со сообраќајната незгода на фејсбук за сподели Кристијан Јандриоски:

Најнови вести

Коронавирус