четврток, 13. август 2020. Вести денес: 155
home Вести

Очаен обид на СДСМ за манипулација со гласачите, изреагира портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ

Очаен обид на СДСМ за манипулација со гласачите, изреагира портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ

По обидите за манипулација со гласачите кои луѓе блиски до СДСМ ги прават на социјалните мрежи, остро реагираше портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски.

„Последен и очаен обид на СДСМ.
Губат и им тече низ ногавици.
Граѓаните знаат дека секое шкртање на ливчето, освен заокружување на редниот број, ќе биде неважечко. Исплашени се и очајни! Граѓаните знаат дека треба само 14 да заокружат и ништо повеќе. Сосема доволно за Заеви да одат во затвор!
Толку ви е, готови сте!
Следи Обнова на Македонија!
Да живее Република Македонија“-порача тој.

НА ГЛАСАЧКОТО ЛИВЧЕ ГРАЃАНИНОТ ТРЕБА ДА ГО ЗАОКРУЖИ САМО БРОЈОТ НА ОПЦИЈАТА ЗА КОЈА ГЛАСА. СЕКОЕ ДРУГО ЗАОКРУЖУВАЊЕ И ШАРАЊЕ ЌЕ ГО НАПРАВИ ВАШЕТО ЛИВЧЕ НЕВАЖЕЧКО.

Коронавирус