вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 176
home Вести

Обвинителството се огласи по средбата на Милошоски со Русковска

Обвинителството се огласи по средбата на Милошоски со Русковска

Во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, денеска на негово барање, обвинителката Вилма Русковска го прими пратеникот Антонио Милошоски, информираат од Обвинителството.

-На средбата Милошоски достави аудио материјал за кој по преслушувањето и анализа на истиот ќе биде донесена јавнообвинителска одлука за понатамошно користење на материјалот, истакнуваат оттаму.

Коронавирус