петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Обвинителство отвори случај за Mеѓународниот сојуз на Боки 13

Обвинителство отвори случај за Mеѓународниот сојуз на Боки 13

Државниот обвинител Љубомир Јовески откри дека обвинителството отвори нов случај поврзан со Меѓународниот сојуз на Боки 13. Осомничени се пет лица, а постапка се води и против едно правно лице.

Според Јовески, се гонат за кривични дела перење пари, измама и помагање.

Од обвинителството за гонење организиран криминал и корупција велат дека еден од осомничените е во притвор, за едно лице се бара притвор, а за три мерки на претпазливост.

Најнови вести

Коронавирус