сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 91
home Вести

Обвинителство ќе ја промовира новата интернет-страница

Обвинителство ќе ја промовира новата интернет-страница

Јавното обвинителство на Република Северна Македонија денеска ќе ја промовира новата интернет-страница, овозможена со финансиска поддршка од мисијата на ОБСЕ во Скопје.

На промоцијата ќе присуствуваат државниот јавен обвинител Љубомир Јовески и амбасадорот Клеменс Која, шеф на мисијата на ОБСЕ во Скопје.

Коронавирус