среда, 31. мај 2023. Вести денес: 101
Во живо

Трибина на тема „Политики за развој енергетскиот сектор“

home Вести

Обвинителката од СЈО Лиле Стефанова повикана во Обвинителството за сведок во „Рекет“

Обвинителката од СЈО Лиле Стефанова повикана во Обвинителството за сведок во „Рекет“

Обвинителката од Специјалното јавно обвинителство, Лиле Стефанова била повикана од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, дознава „Пресинг Тв“ и таа во својство на сведок за случајот „Рекет“ треба да се појави во Обвинителството во вторник.

Како што неофицијално дознаваме следна на сослушување ќе биде повикана и специјалната обвинителка Катица Јанева.

Стефанова вчера преку соопштение објавено на веб страницата на СЈО и се спротивстави на Јанева во врска со предметот „Империја“ и првпат дојде до нивно јавно разидување.