недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Обвинителка од тимот на Јанева: На електрична столица да ме ставаа немаше да верувам во вакво нешто

Обвинителка од тимот на Јанева: На електрична столица да ме ставаа немаше да верувам во вакво нешто

„Згрозена сум. На електрична столица да ме ставаа немаше да верувам во вакво нешто дека Катица Јанева може да зима пари“, вели за Пресинг Тв обвинителка од тимот на СЈО, која инсистираше на анонимност.

Обвинителката го видела неколку пати денеска објавеното видео за тоа како Бојан Јовановски и Зоран Милески ги земаат парите од Орце Камчев, кој беше обвинет во предметот „Империја“.

Долго време соработувавме, но морам да признаам дека барем пред мене никогаш не манифестирала никакви знаци за евентуална ваква постапка, нагласува таа.
Но,обвинителката потенцира две работи. Првата, дека видеото најверојатно нема да биде единствено за овој настан, зашто забележува дека е кратено, и второ, дека има несовпаѓање со датумите од видеото и одлуките на судските инстанци.

На прашањето како јавноста и граѓаните да имаат или да ја вратат довербата во останатите членови од тимот на Јанева, обвинителката е децидна:

Само детална и целосна истрага може да ги врати работите на свое место.

Најнови вести

Коронавирус