петок, 22. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Образложението на Заев за химната: Скративме официјалности (ВИДЕО)

Образложението на Заев за химната: Скративме официјалности (ВИДЕО)

Премиерот Зоран Заев вчера беше дел од Конвенцијата на Стево Пендаровски, кандидатот за претседател на Македонија, а потоа беше гостин во „Печат на неделата” на 1Тв.

Во однос на посетата на грчкиот премиер, Заев истакна дека химната не била интонирана поради доцнењето на авионот на Ципрас.

– „Доцнеше авионот на Ципрас. Прво скративме официјалности. Скративме и двајца министри од наша и нивна страна, со цел квалитативност на самиот настан. Имаше многу важни работи на средбата и меѓувладината седница“, изјави Заев.

Најнови вести

Коронавирус