сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Обраќање на Мицкоски во врска со последните информации изнесени од обвинителката Русковска

Обраќање на Мицкоски во врска со последните информации изнесени од обвинителката Русковска

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во 13:00 часот пред Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, ќе даде изјава за медиумите.

Изјавата ќе биде во врска со последните информации изнесени од обвинителката Вилма Русковска.

КУРИР ќе ја пренесува изјавата во живо.

Коронавирус