вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 130
home Вести

ОБНОВЕНО: 14 починати во трагедијата во Тетово

ОБНОВЕНО: 14 починати во трагедијата во Тетово

Вкупно 14 починати е билансот од трагедијата во Тетово, иако претходно во јавноста се шпекулираше бројка која достигна и до 30 луѓе кои ја загубиле битката во пожарот.

Инаку и екипи од против пожарната единица во Скопје учествувале во гаснењето на пожарот, а дел од пациентите се пренесуваат и во Скопје на соодветен третман.

Наскоро повеќе информации…

Локални избори 2021