сабота, 6. март 2021. Вести денес: 0
home Вести

Облечете се потопло, доаѓа зима: Од утре многу студено време, од вторник снег

Облечете се потопло, доаѓа зима: Од утре многу студено време, од вторник снег

Дневните температури од утре ќе бидат значително пониски, а утринските на повеќе места ќе се спуштат под или околу нулата.

Во понеделник ќе има променлива облачност, а во вторник врнежи од дожд кои особено на север ќе поминуваат во снег и на повисоките места.

Во понеделник и од среда ќе има услови за појава на утринска магла.

Коронавирус