среда, 8. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Облачно време со врнежи, дожд ќе има до четврток

Облачно време со врнежи, дожд ќе има до четврток

Времето во Република Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд и со повремено засилен југоисточен ветер. Пообилни врнежи на повеќе места ќе има во вечерните и ноќните часови.

Утринската температура ќе се движи од четири до 12, а дневната 10 до 18 степени.

Во Скопје облачно со врнежи од дожд и со повремено засилен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до 17 степени.

И во среда ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд и со повремено засилен југоисточен ветер. Повеќе врнежи се очекуваат во источните делови. На места ќе наврнат над 30 л/м2 дожд. Локален дожд ќе има и во четврток.

Парламентарни избори 2020