петок, 30. септември 2022. Вести денес: 178
home Вести

Облачно време со повремени врнежи од дожд

Облачно време со повремени врнежи од дожд

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Повеќе врнежи ќе има попладне, особено во западните делови каде ќе наврнат од 10 до 15 л/м2. Во југозападните делови можна е појава на грмежи.

Утринската температура ќе се движи од минус два до четири, а дневната од шест до 11 степени.

Во Скопје слично време со утринска температура до еден, а дневна до 10 степени.

Нов влажен бран со пообилни врнежи од дожд и снег, како и заладување се очекуваат за време на викендот.

Коронавирус