недела, 31. јули 2022. Вести денес: 28
home Вести

Oблачно време со повремени локални врнежи од дожд

Oблачно време со повремени локални врнежи од дожд

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува засилен северен ветер, особено во источните делови. Утринската температура ќе се движи од 6 до 12, а дневната ќе достигне од 15 до 23 степени.

Во Скопје, според УХМР, ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со засилен северен ветер. Попладне ќе има услови за повремен дожд. Утринската температура ќе се спушти до 8, а дневната ќе достигне до 21 степен.

Во понеделник ќе продолжи да дува засилен северен ветер. Потоа ќе настапи стабилизирање на времето, освен во среда, кога повторно ќе има услови за локални врнежи од дожд.

Коронавирус