понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 162
home Вести

Облачно време со повремени локални врнежи од дожд, на планините снег

Облачно време со повремени локални врнежи од дожд, на планините снег

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно. Во текот на ноќта ќе има повремени локални врнежи од дожд, а на планините снег.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до четири, а дневната од осум до 13 степени.

Во Скопје слично време, преку денот претежно облачно. Утринската температура ќе се спушти до два, а дневната ќе достигне до девет степени.

Од понеделник следува период на претежно облачно време со повремени локални врнежи од дожд, а на некои повисоки места и на планините од снег. Температурите дополнително ќе опаднат за уште неколку степени.

Најнови вести

Коронавирус