среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 43
АКТУЕЛНО

Активни над 20.800 случаи на коронавирус

home Вести

Облачно време со дожд, обилни врнежи се најавени во западните делови

Облачно време со дожд, обилни врнежи се најавени во западните делови

Облачно време со врнежи од дожд, кои во западните делови ќе бидат пообилни (локално над 20л/м2) не’ очекува денес.

Во вечерните часови врнежите ќе престануваат, а облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец.

Утринската температура ќе се движи од 8 до 14 степени, а дневната од 11 до 19 степени.

Во Скопје и околината ќе има слично време во утринска температура од 11 степени, а дневна од 17.

За утре, вторник, метеоролозите најавуваат сончево време со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, а максималните дневни температури ќе го достигнат 23. степен.

Коронавирус