среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 148
home Вести

Облачно со врнежи од дожд

Облачно со врнежи од дожд

Времето во Македонија претпладне облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни, а во југоисточните делови проследени со ретки грмежи. Вкупната количина на наврнат воден талог од овој влажен бран на места се очекува да биде над 40 л/м2.

Во текот на денот врнежите ќе престануваат, а облачноста делумно ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од три до 10 степени,а дневната температура од шест до 15 степени.

Во Скопје облачно со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе достигне до седум, а дневната температура до 12 степени.

 

Локални избори 2021