четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 122
home Вести

Облачно со повремени врнежи од дожд

Облачно со повремени врнежи од дожд

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините ќе врне снег. Ќе дува умерен до засилен југоисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од три до девет степени.

Во Скопје слично време со повремени врнежи од дожд. Утринската температура ќе се спушти до три, а дневната ќе достигне до седум степени.

Најнови вести

Коронавирус