сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 45
home Вести

Облачно со поројни врнежи од дожд, на планините снег

Облачно со поројни врнежи од дожд, на планините снег

Времето ќе биде облачно со врнежи од дожд, на места поројни и пообилни (над 35 л/м2), проследени со засилен ветер од југоисточен правец. На повисоките планини, врнежите ќе бидат од снег, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринската температура ќе се движи од 4 до 11 степени, а дневната од 9 до 14 степени.

Во Скопје и околината, времето ќе биде облачно со пообилни врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе достигне до 7 степени, а дневната до 10 степени.

Коронавирус